Årets konfirmander 2024
Så er vi klar til at sige tillykke til årets konfirmander, som i løbet af april og maj står klar i Herfølge Kirke!
Der er 11 hold, og nedenfor finder du en liste over de navne på konfirmander, vi har fået tilladelse til at offentliggøre. Vi gør opmærksom på, at der skal tages forbehold for ændringer frem til konfirmationsdagen, og at der på nogle hold også deltager konfirmander fra andre skoler end den nævnte.
20. april kl. 10
/v. Susanne Rething Jelsdorf
(Herfølge Skole Y)
Melanie Drexel
Malouca Nielsen
Caroline Østerlund
Romeo Løvstrøm Wittus Nielsen
Michella Liv Villa Holm Hansen
Liva Rath-Mikkelsen
Alma Leonora Jansson
Sophia Mastrup Schmücker
Mads William Petersen
Liva Lohmann Christiansen
Sofie Klysner
Victoria Preen Larsen
Laurits Kristian Godthelp Kureer
Matinus Kjelstrup
Otto Damsø Søgaard
20. april kl. 12
/v. Nora Uldall Charmati (Herfølge Skole X)
Valdemar Reinhold Vadum
Victor Ole Ankerstjerne
Jeppe Stenholm Sebjerg Rasmussen
Valde Emil Helmuth Jørgensen
Hannah Brender Borgstrøm
Emilie Fønsskov Jensen
Charlie Bonde-Dahl
Sille Olivia Lütjens
Nora Gjern Bødker
Karla Louise Husted Sloth
Julie Strøm
Oliver Starg Olsen
Kida Overgaard Korte Jensen
Augusta Marie Bergman Iversen
Katrine Aila Hansen
Nicolas Egelund Høgdall Bredahl
21. april kl. 11
/v. Lisbeth Lundbech (Hastrupskolen)
Emma Kofoed Madsen
26. april kl. 12
/v. Susanne Rething Jelsdorf
(Herfølge Skole Y)
Ida Marie Lund
Josephine Capell Pynt Willumsen
Ida Rasmine Grønborg Ullerup
Simon Zingg Hansen
27. april kl. 10
/v. Mogens Funder Larsen (Køge Lille Skole)
Sigurd Krarup-Hansen
Mille Østergaard Horn Kramer
Peter Søren Gustafsen
Naia Caroline Jensen
Oskar Haaning
Silas Finsen Faxholm Nielsen
Emma Marie Svensson
Laura Alberte Knudsen
Malthe August Matthiesen Møller
Sylvester Saxe Strange Holgersen
Marcus Frimodt Damborg
Sigrid Nørgaard Aabjerg
Marie Katrine Fabricius
Clara Anna Knudsen
Freya Schmeltzer
Freja Troest Ahlefeldt-Laurvigen
Anna Jochumsen
Gustav Emil Dyrlund Aagaard
Ida Czubaniuk Wienberg Kristensen
27. april kl. 12
/v. Nora Uldall Charmati (Herfølge Friskole)
Isabella Lotus Hylling Pilegaard
Benjamin Riel
Simon Lynghøj Bagger
Celie Lykke Westerling Wiebach
Tobias Thorlund
Alberte Kobyluch Høst
Malthe Lindebod Johansen
Micas Anton Roløkke von der Recke
Liva Stougaard
Jack Juul Earl
Alexander Dahl Lynge
Mathilde Egebjerg Bonde
Victor Marchner Holck
Emma Gacka Jensen
Viola-Marie Kristensen
28. april kl. 10
/v. Mogens Funder Larsen
Luca Mathias Lundkvist Jensen
Marcus Rønnelin Wulff Wulffeld
28. april kl. 12
/v. Susanne Rething Jelsdorf (Holmebækskolen)
Victoria Marie Lindenskov
Nicolai Elis Kristensen
Alexander David Rønman
Naomi Blom Thorstensen
Luca Werner Søndervang
4. maj kl. 11
/v. Susanne Rething Jelsdorf
(Sædder Kirke)
August Magnan
Freja Kamille Skjoldgaard
Sebastian Højbjerg Damm
Sarah Brandt Antonisen
Julie Klæbel Crillesen
Tilde Valentin Vallenquisth
Ludwig Kirkeskov Christiansen
Carl Badeby Fenger
4. maj kl. 11.30
/v. Mogens Funder Larsen
Sebastian Frederick Adamsen
Niklaes Kristian Adamsen
25. maj kl. 10.30
/v. Lars Ulrik Jensen (Billesborgskolen)
Cathrine Bergholdt Larsen
Clara Emilie Felt
Mads Julius August Madsen
Alma Berendt Hallberg
Julius Emil Hansen
Søren Junior König
Albert Leinum Nørgaard
Amanda McLoughlin Lopez
Miklas Barkholt Henning
Vigga Ria Ravnemose
Tor Birk Hansen
Benjamin Anders Engblom
Matti Lolk Finderup Hansen
Christian Bobak-Clausen
Leo Lynge Polyanskiy
Frida Hedebo Hansen
Silke Laudrup Jørgensen